Hydrafacial Cilt Bakımı

HYDRAFACIAL NEDİR?
Hydrafacial adını ‘hidrat’ kelimesinden alır. Cildi nemlendirme özelliği Hydrafacial’ı diğer tüm cilt yenileme yöntemlerinden ayırır. Bu tedavi, ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizlerken aynı zamanda taze cildi temizleyici ve nemlendirici serumlarla besler. yatıştırıcı, ferahlatıcı ve tahriş edici değildir. En önemlisi, anında etkilidir ve aynı zamanda uzun süreli cilt sağlığına önemli katkı sağlar. Geliştirilmiş Vortex teknolojisi ile cilde zarar vermeden, cildin yenilenmesini sağlayan yöntem; ölü deri hücrelerini kaldırır ve gözeneklerdeki tüm kirleri emer, ardından gözenekleri besin açısından zengin serumlar “güçlendiriciler” ile besler. Bu uygulama klasik mikrodermabrazyon tedavilerinden çok daha naziktir. Bu nedenle çok hassas ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilir.

Hydrafacial bakımı çok hızlı ve etkilidir, tamamlanması sadece 30 dakika sürer. Ayrıca, sonuçlar anında fark edilir ve iyileşme süresi gerekmez. Genel anlamda şu cilt rahatsızlıklarında işe yarar;

Yağlı, akne eğilimli cilt
Kuru cilt
Düzensiz cilt tonu
İnce çizgiler ve kırışıklıklar
Hiperpigmentasyon
Güneş hasarı
Yaşlılık lekeleri
Siyah nokta
Genişlemiş ve tıkanmış gözenekler

Hydrafacial uygulaması ne işe yarar?
Çevresel faktörlerin yanı sıra, güzel görünmek adına yapılan yanlış makyaj, uzun süre güneşlenme ve cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanımı gibi hatalı uygulamalar sonucunda cilt gözenekleri kapanır, yeterince hava ve nem alamaz hâle gelir. Tüm bunlara ek olarak, cildin alt katmanlarında yer alan ölü hücrelerin birikimi sonucunda cilt olduğundan daha yaşlı, yorgun ve kırışık görünür. Uygulama sonrasında herhangi bir özel bakım gerektirmeyen hydrafacial sayesinde, tüm bu problemler yarım saat kadar gibi bir süre içinde giderilir. Cildi derinlemesine temizlerken var olan problemlerin giderildiği, bu sırada vakumlu başlık ile ölü deri ve hücrelerin aspire edildiği temizlik işlemi sonrasında cildi sağlıklı ve etkili şekilde besleyen serumlar cilt altına pompalanır. Uygulanan temizlik ve bakım işleminden sonra ciltte var olan lekelenme problemine göre kullanılan farklı LED tipleri ile istenmeyen görünüm yok edilir. Gerekli görüldüğünde peeling uygulaması da yapılabilir. Hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt tiplerinde de güvenle uygulanabilen yöntem sayesinde dokular zarar görmez. Cildi tahriş etmeden ve iz bırakmadan, konforlu bir şekilde güzel ve canlı görünen bir cilt sunar. Cilt kırışıklıkları ve lekeleri, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklıkları ve yağlı cilde has problemler hydrafacial uygulaması ile yok edilir. Tek bir seansta, 30 dakikadan kısa bir sürede, her yaştan kişiye ve cilt tipine aşağıdaki işlemler uygulanabilir.

Hydrafacial kaç seans uygulanmalı?
Cildin tüm tabakalarının temizlenmesi, beslenmesi ve nemlenmesi ile cilt yenilenir. Böylece işlemin uygulandığı kişi, pamuksu yumuşaklıkta, ışıldayan, sağlıklı ve gençleşmiş cilde sahip olur. En hassas cilt tipinden, çok yağlı cilt tipine, yılın her günü güvenle uygulanabilir. Her yaştan kadın ve erkeklere güvenle uygulanan hydrafacial işlemi, ilk seansta gözle görülür bir fark yaratır. Tedavi amaçlı uygulamalarda, birer haftalık aralıklarla 4 ile 6 seanslık bir kür uygulanır. Kozmetik amaçlı uygulamalarda ise ideal görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir. Böylece cildiniz yılın her günü temiz, bakımlı, sağlıklı ve canlı görünür. Uygulama yapıldıktan sonra, herhangi bir koruyucu bakım gerektirmeyen hydrafacial işlemi sonrasında tek dikkat edilmesi gereken nokta, işlemin yapıldığı gün yüzün yıkanmamasıdır. Ancak kişi dilerse makyaj dahi yapabilir.

Hydrafacial uygulamasının avantajları nelerdir?
Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilir.
Acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden son derece konforlu bir işlemdir.
Cildi tahriş etmez. Kızarıklık, şişlik, ödem oluşturmaz.
Derinlemesine temizlik ve bakım sağladığından, uzun süre etkilidir.
Uygulama sonrasında cilt, pamuk gibi yumuşak, pürüzsüz ve parlak olur.
Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünümü beraberinde getirir.
Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesinde etkin çözüm sunar.
Genişlemiş gözeneklerin daralmasını, akne, siyah nokta ve lekelerin hızla temizlenmesini sağlar.
İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.
Cildin nem dengesini korur, aşırı yağlanmaların önüne geçer.
Cilt elastikiyetini artırır.
Yaklaşık 30 dakika içinde tüm işlemler tamamlanmış olur.
Her mevsim uygulanabilir.
Uygulama sonrasında kişi, hemen normal hayatına dönebilir.